top of page

O mnie

mgr inż. Dominika Kowalczyk
behawiorysta zwierząt

image_6487327.JPG

     Psy od zawsze stanowiły ważną część mojego życia. W dzieciństwie całe dnie spędzałam na podwórku ze sforą owczarków kaukaskich. Moim ulubionym zajęciem było wertowanie książek o rasach oraz wycieczki do schronisk i na wystawy psów. Dzięki kolejnym psom - beagle'ce Polly i jamniczce Koli upewniłam się, że swoją przyszłość chcę związać właśnie z tymi zwierzętami. Na przekór wszystkim wybrałam jedyne wówczas studia na kierunku behawiorystyka zwierząt, robiąc ogromny krok do spełnienia swoich marzeń.

Obecnie w swojej pracy pomagam ludziom cieszyć się wspólnym życiem z psem. Zajmuję się rozwiązywaniem problemów z zachowaniem psów. Pokazuję również, jak zapobiegać ich pojawieniu się. W swojej pracy skupiam się głównie na zwiększaniu świadomości opiekuna i zmianie jego dotychczasowych nawyków. Stosuję metody oparte na pozytywnych wzmocnieniach, budowaniu motywacji i zaufania. Zajmuję się również opieką nad zwierzętami.

Ukończyłam studia magisterskie z wyróżnieniem na kierunku behawiorystyka zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Uczestniczyłam również w wielu seminariach i kursach, m. in.:

 • Ogólnopolskiej Konferencji Behawioryzmu Zwierząt - Skuteczne metody terapii psów
  z zaburzeniami behawioralnymi

 • Kursie Pierwszej Pomocy dla Psów

 • Kursie "Dietetyka zwierząt. Prawidłowe żywienie psów;
  i wieeeeelu innych...
  Wciąż się uczę, gdyż wiedza o psach na przestrzeni kilku ostatnich lat znacznie się rozwinęła.

      Prywatnie jestem opiekunką adopciaka w typie posokowca o imieniu Mambo. Nasze poczynania możecie śledzić m. in. na instagramie czy tiktoku. :)


   

O MNIE: Info
O MNIE: Pro Gallery
bottom of page